3 důvody, proč používat čidla kvality vzduchu

Projekt „Zdravá škola“
1.3.2018
CO2 není hlavním znečišťovatelem vzduchu
3.4.2018

3 hlavní důvody, proč používat čidla kvality vzduchu

Přemýšlíte o nové vzduchotechnické jednotce do vašeho domu, firmy, či kamkoliv jinam? Nebo už jednotku máte a chtěli byste ji využívat efektivněji?  Přečtěte si 3 hlavní důvody, proč si k ní pořídit také čidla kvality vzduchu!

1. Šetřete a zbytečně nevětrejte

Ať si vyberete prostorová čidla na zeď nebo čidla do vzduchotechnického kanálu a propojíte je s jednotkou, můžete ihned začít větrat efektivně. Jednotka se jednoduše spustí jen tehdy, když je vzduch opravdu znečištěný. Neutíkají Vám tak zbytečně peníze za energie.

2. Zvyšte kvalitu vnitřního prostředí

Při výběru čidla záleží na tom, co je primární znečišťovatel vnitřního prostředí. Jako hlavní indikátor znečištění lidmi se využívá oxid uhličitý.

Dalším podstatným znečišťovatelem jsou tzv. těkavé organické látky, které člověk vydechuje, uvolňují se z nábytku, koberců, nátěrů, čisticích prostředků nebo například i při vaření a smažení. Tam kde CO2 může být v pořádku, můžou těkavé organické látky mít vysokou koncentraci (př. toalety, šatny).

Více o tekavých organických látkách

3. O nic se nestarejte

Jak už je napsané v prvním bodě, jednotka se zapíná a vypíná, případně ovlivňuje intenzitu větrání, díky čidlům zcela samostatně. Nemusíte přemýšlet nad tím, kdy jednotku zapnout a vypnout, kdy zvýšit nebo snížit výkon.

Také Vám ulehčíme práci i s instalací a v nejbližší době pro Vám představíme bezdrátová bateriová čidla.

 

 

 

 

Chcete se dostávat pravidelně emaily ze světa čidel kvality vzduchu a vzduchotechniky?

Klikněte zde

 

 
Čeština